Zalety i korzyści korzystania z Floatingu

Zalety i korzyści korzystania z Floatingu

Działanie zdrowotne

Terapia floatingu jest zalecana przede wszystkim dla osób walczących z ciągłymi dolegliwościami bólowymi. Podczas seansu organizm wytwarza serotoninę oraz endorfiny, które tłumią odczuwanie bólu, oraz pozbywa się nadmiaru kortyzolu., dzięki czemu możliwy jest całkowity relaks.
Przeprowadzone liczne badania naukowe w placówkach uniwersyteckich w USA, Szwecji, czy Niemczech potwierdzają, że po odbyciu zabiegu regeneracyjnego dochodzi do wyraźnego polepszenia stanu aparatu ruchowego, ustają bóle stawów oraz zwiększa się ich ruchliwość, znikają bóle kręgosłupa, bóle mięśni, szybciej goją się złamania i inne urazy. Następuje błyskawiczna regeneracja tkanek miękkich po wysiłku fizycznym. Układ krwionośny zostaje rozszerzony, następuje tzw. efekt wazodylatacyjny – komórki są zaopatrywane w większą ilość substancji odżywczych, a także przyspiesza się wypłukiwanie z ciała kwasu mlekowego.
To wszystko zawdzięczamy soli Epsom, czyli związkowi siarczanu magnezu w czystej postaci. Badania dowodzą, iż magnez najszybciej wchłania się do organizmu przez skórę. Jest to kolejny argument, potwierdzający korzystny wpływ terapii.
W urządzeniach znajduje się roztwór, do uzyskania którego wykorzystano ponad kilkaset kg soli gorzkiej MgSO4. Jest to ogromna dawka dobroczynnych składników tj. jonów magnezu i siarki, które pomagają oczyścić cały organizm. Roztwór soli Epsom działa miedzy innymi przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antyłojotokowo, jak również wykazuje silne właściwości oczyszczające, odmładzające oraz odtruwające z metali ciężkich. Ponadto lecznicze właściwości soli gorzkiej wspomagają pracę serca, obniżają ciśnienie tętnicze krwi oraz zmniejszają ryzyko zawałów serca, czy udarów.

Redukcja stresu

Fińscy badacze potwierdzają, że 30-minutowy zabieg usuwa z krwi tyle kortyzolu – hormonu stresu, co 4-6 godzin snu. Poprawia się jakość snu oraz zmniejsza uczucie lęku czy niepokoju. Następuje zwiększenie potencjału mózgu, w tym zdolności do wizualizacji.
Floating polecany jest:

 • W stresie, depresji, nerwicach, migrenach.
 • W bezsenności, przywrócenie fazy REM, nawet w syndromie jet-lag.
 • W leczeniu fobii, natręctw, lęku.
 • W uczeniu się i kreatywności.

Medycyna Sportowa

Zabieg wpływa na zwiększenie przepływu krwi do mięśni, pomaga pozbyć się kwasu mlekowego, zmniejsza ból i poprawia koncentrację. Seanse przyspieszają wypłukiwanie kortyzolu i adrenaliny, nagromadzonych w trakcie treningu. Stymulują też wydzielanie endorfin oraz enkefalin stanowiących naturalne składniki przeciwbólowe. W efekcie sportowcy szybciej i efektywniej się regenerują, a rozluźnione mięśnie są bardziej odporne na potencjalne kontuzje.
Floating polecany jest:

 • W intensywnym treningu.
 • W regeneracji po treningowej.
 • W przygotowaniu psychologicznym.
 • W wizualizacji i treningu mentalnym.

Rehabilitacja

Rehabilitacja w solance i redukcja bodźców zmysłowych przyczynia się do zwiększenia uwalniania endorfin i enkefalin stanowiących naturalne składniki przeciwbólowe, powodując znaczne zmniejszenie bólu na poziomie biochemicznym.

Floating polecany jest:

 • W chronicznym bólu pleców, stawów i mięśni.
 • W zmianach zwyrodnieniowych.
 • W dyskopatii i rwie kulszowej.
 • W chorobach reumatologicznych.

Zdrowie i uroda

Korzystanie z zabiegów zaleca się zarówno kobietom jak i mężczyznom w każdym wieku. Seanse polecane są również dla kobiet w ciąży, gdyż jest to bezpieczny sposób na szybki relaks.

Floating polecany jest:

 • We wzmocnieniu odporności poprzez inhalację.
 • W poprawie wydolności, koncentracji i pamięci.
 • W podniesieniu libido i zwiększeniu aktywności seksualnej.
 • W odmładzaniu skóry, redukcja zmarszczek, rozstępów.

W przypadku stwierdzenia objawów choroby jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu prosimy o anulowanie lub przełożenie wizyty na dalszy termin.

Jeśli miałeś ostatnio badania na COVID i nie otrzymałeś jeszcze wyniku prosimy o przełożenie wizyty na inny termin do czasu otrzymania wyniku negatywnego.

Wchodząc do salonu prosimy o używanie maseczki zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Po wejściu do salonu prosimy o dezynfekcję rąk.

Prosimy o przychodzenie na wizyty po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie, na uzgodniony czas a także bez osób towarzyszących.

Staramy się stworzyć jak najbezpieczniejsze warunki dla naszych klientów i pracowników wobec panującej wokół nas sytuacji.  Jeśli jednak dalej nie czujesz się komfortowo korzystając z naszych usług,  proponujemy przełożyć wizytę na późniejszy termin.  Terminy ważności zaproszeń i karnetów wartościowych stają się bezterminowe.  

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU

W większości przypadków masaż tajski jest zabiegiem bezpiecznym. Osoby, których dotyczy jedna z wymienionych niżej sytuacji, nie powinny poddawać się masażowi.
– Spożywanie alkoholu przed masażem jest niewskazane.
– Powinno się najpóźniej na półtorej godziny przed masażem spożyć posiłek.  

Przeciwwskazania do masażu:
– wszystkie stany chorobowe przebiegające z wysoką temperaturą ciała (powyżej 38° C), ostre i podostre stany zapalne,
– przerwanie ciągłości skóry, wczesny okres po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach (w takich przypadkach można masować poszczególne zdrowe stawy)
– wszelkiego rodzaju zmiany dermatologiczne,
– blizny, stłuczenia, stany zapalne skóry, żylaki (w takich przypadkach można masować tylko zdrowe części ciała)
– alergie na stosowane do masażu kosmetyki,
– krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia,
– niewyrównane wady serca, tętniaki, świeże zakrzepy, świeży zawał serca,
– nowotwory złośliwe i niezłośliwe,
– pourazowe wylewy w stawach i mięśniach (do 3 dni od urazu)
– zapalenia żył
– zapalenie szpiku kostnego z przetokami,
– jamistość rdzenia,
– okres pierwszego trymestru i ostatniego miesiąca ciąży,
– cały okres ciąży z powikłaniami,
– wszystkie przypadki wymagające interwencji chirurgicznej,
– osoby po zabiegach operacyjnych (masaż można wykonać 12 miesięcy po zabiegu jeśli był poważny i 6 miesięcy po mniejszym, jeżeli blizny są dobrze zagojone)
– choroba wrzodowa z krwawieniami,
– kamica wątrobowa i nerkowa.